Mivel a karácsony eljövetelével elszaporodtak az eljegyzésekről szóló bejegyzések a Facebook falakon, ezért gondoltuk, adunk néhány jó tanácsot a jövendőbeli pároknak. S kihez is fordulhattunk volna ezzel a témával, ha nem a jó öreg Gary Chapmanhez?

Ki Gary? Egy keresztény, pszichológus és párterepauta, aki gyakorlatias tanácsaival valóban képes segíteni az útkeresőknek. Ráadásul 2017 márciusában Budapesten tart előadást a Harmat Kiadó jóvoltából.

De most elég a reklámból, lássuk, hogy 12 dolog, amit jó lett volna tudni az esküvőm előtt című könyvében mire hívja fel a figyelmünket!

1. A szerelem nem elég biztos alap a jó házassághoz. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Mit gondolsz meddig tart az eufórikus érzés, amit párod iránt érzel, ha kutatások szerint az átlag időtartama 2 év? - Milyen mértékben illünk össze a következő területeken: intellektuális párbeszéd, érzelmek kordában tartása, társas érdeklődés, spirituális egység, közös értékrend?

2. A szerelemnek két szakasza van. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Mik azok az elsődleges gesztusok, amivel a párunk ki tudja mutatni nekünk a szeretetét? - S mik azok a gesztusok, amivel mi ki tudjuk mutatni párunknak, hogy szeretjük őt?

3. Sok igazság van a mondásban, mely szerint „nem esik messze az alma a fájától”. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Írjuk össze párunk szüleinek (apósunk, anyósunk) értékes és negatív tulajdonságait. - A lista alapján beszéljük meg párunkkal, hogy ő miben szeretne különbözni szüleitől.

4. A nézeteltérések veszekedés nélkül is megoldhatók. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Milyen konfliktusunk volt a párunkkal az utóbbi hónapban? - Hogyan tudjuk megoldani a konfliktust úgy, hogy mindketten azt érezzük, hogy szeretjük és tiszteletben tartjuk egymást?

5. A bocsánatkérés az erő jele. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Beszéljük meg partnerünkkel, hogy mit szeretnénk hallani egymástól, amikor bocsánatot kérünk!

6. A megbocsátás nem érzés, hanem döntés kérdése. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Van-e olyan a kapcsolatunkban, hogy úgy érezzük, falak választanak el minket egymástól? Mit tehetnénk a lebontásuk érdekében?

7. A WC nem tisztul meg magától. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Milyen házimunkák hárulnak egyikünkre, másikunkra?

8. A pénzügyek kezelését előre meg kell terveznünk. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Ki vezeti a könyvelést és miért? Illetve hogyan tudunk a másiknak ebben segíteni?

9. A kölcsönös szexuális beteljesülés nem jön létre magától. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Mi a szexhez való viszonyunk? Mit szeret a társunk és mit szeretünk mi? - Érdekli-e partnerüket a szexuális múltunk? Mennyit mondunk el partnerünknek a szexuális múltunkról?

10. Egy egész családba házasodom be. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Milyen hagyományokhoz ragaszkodik a családunk? - Milyen elvárásai vannak párunk családjának ránk nézve?

11. A spiritualitás nem egyenlő a templomba járással. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Hogyan befolyásolja mindennapi életünket a hitbéli meggyőződésünk? - Milyen keresztény szervezetekkel vagyunk aktív kapcsolatban?

12. A személyiség alapvetően meghatározza a viselkedést. Ezeket a kérdéseket beszéljük meg a témában: - Csináljunk meg mindketten ugyanazt a személyiségtesztet és beszéljük meg az eredményét. (a könyv javasol többet is).

A lista a teljeség igénye nélkül készült, csupán egy-két ötletet szeretünk volna adni és nem pótolja a könyv részletességét. De reméljük, azért így is sikerült néhány hasznos témát adni a pároknak. Kívánunk sok sikert a kapcsolatotokhoz!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Új város

Új város

Jezsuita bloggerek

Új ifjú