Május 15-én került megrendezésre a 13. Országos Szentjánosbogár Métabajnokság. A küzdelmek gyermek, serdülő, ifi és felnőtt korosztályban zajlottak
volna, de végül az egyetlen gyerekcsapatot a serdülők közé osztották be némi szabályok biztosította előnyökkel.
A helyszín a Hajógyári-sziget volt. A hely szelleméhez - a hajókhoz, illett egy nagy esőzés, ami az adott közlekedési eszközhöz igazította délutánra a terepet. Ennek ellenére, vagy épp ezért, fantasztikus hangulatban telt a nap. A sármétát ugyanis az különbözteti meg a vármétától, hogy mókásakat lehet benne esni-kelni és több métereseket hason csúszni, hogy még elérjék a játékosok a következő várat. Külön nehezítés, hogy a két csapat ruhája a meccs végére ugyanúgy néz ki - sarasan.
Az egyetlen komoly veszélyforrást a hidegtől elgyengült kezekből a víz miatt csúszóssá vált és így végül ballisztikus pályára igyekvő ütők jelentették, de az ütőcsapatok, akár az ellenfél testi épsége árán is vállalták a kockázatokat, mert mint Münchenben, "a játékoknak folytatódniuk kell".
Mindennek ellenére, hiába lehetett előre tudni, milyen idő is lesz, a bajnokság valóban országos volt. Érkeztek csapatok Szegedről (2), Nyíregyházáról és Szombathelyről is.
A napot végül jó keresztényekként misével zártuk hálaadással gondolva a napra és hogy a 13-as szám nem bizonyult balszerencsésnek.



