Immár hagyomány, hogy az imahét zárásaként az Ökumenikus Ifjúsági Iroda közös istentiszteletre hívja mindazokat a fiatalokat, akikkel az év folyamán az ökumené építésében együttműködik. Különösképp érinti e meghívás az ÖKI egyik meghatározó projektjében, a KözösPont misszióban résztvevő fiatalokat, ugyanis az imahét záró alkalma egyben a „közöspontos” évad kezdetét is jelzi.
A Lágymányosi Ökumenikus Központban szép számmal összegyűlt régi és új „kápés” tagok - egy szál, de annál szebben szóló gitárral kísért - közös imája szívből szállt a Mennyei Atya felé ezen a január végi vasárnap estén. Az énekek betöltötték a kápolnát, és felemelték szíveinket. Az igehirdetés új tüzet gyújtott bennünk a minket minden gyengeségünk ellenére szerető Isten felé, akire bátran rábízhatjuk magunkat. Az istentisztelet legszebb pillanata azonban a tanító rész után következett: a KözösPont lelkészi vezetését alkotó három lelkész, az evangélikus Petra, a református Szaki és a katolikus Krizsó atya a keresztények egységét kifejező keresztségi emlékáldásban részesítette a gyülekezet tagjait, majd egymást is. „Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!” - idézte Petra a kezében tartott tálból egy csepp vizet hintve homlokunkra. Áldó kézmozdulatát Szaki és Krizsó atya keze kísérte. Ez a pillanat méltóképp kifejezte a három lelkész hosszú évek közös munkája alatt szüntelen újjászülető, az ökumenikus misszió alapját jelentő szeretetközösségét, s azt, hogy ennek mindannyian, régi és új közöspontosok részesei lehetünk.
Az istentiszteletet követő szeretetlakomán aztán még sokáig folytatódott az öröm közössége, a különböző kápés generációk ismerkedése, amelynek külön fényt adott az egykori kápésok elmúlt években született gyermekeinek, a „legújabb kápé generációnak” a jelenléte.



