A szombaton az Alsóparkban sétálók nem mindennapi munkálatokat kísérhettek figyelemmel;

Megérkezett ugyanis helyére az új Világfa, Velekei József Lajos alkotása. A szobrot öt darabban szállították egy kamionon, majd daru segítségével emelték le és illesztették össze a darabokat. Ezt követően fúrni és csavarozni kellett, mindez a művész úr felügyeletével történt. Miután a rögzítés elkészült, volt egy próbaemelés, amikor is ráemelték a szobrot a posztamensre, a dőlést ellenőrizendő. A végleges felállítás előtt be kellett fúrni és rögzíteni a szobor talpából kilógó, és azt a talapzaton rögzítő hosszú fémpálcákat, majd a helyére illeszteni -itt minden centi számított, de a szakemberek könnyedén vették az akadályt.

A szoborhoz spirál alakú feljárón lehet felsétálni, ami kőzúzalékkal lesz leszórva, körülötte pedig már most vidám, zöld gyep fedi a dombocskát. A régitől sokban eltérő, de nagyon szép és szerethető dísze lett a parknak, ezúton köszönet érte a városvezetésnek, a VÜSZI-nek, a művész úrnak és mindenkinek, aki hozzájárult!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Új város

Új város

Jezsuita bloggerek

Új ifjú