Tegnap este a lefekvés előtti facebook csekkolás közben a Református Szeretetszolgálat oldalán egy érdekes kezdeményezésbe botlottam. S nem is tudom, lehet hogy azért mert finom volt a vacsora mellé fogyasztott bor, vagy mert jó kedvem, volt csak azért mert egyszerűen remek ötletről van szó... gondoltam megosztom veletek ref testvéreink ötletét:
"Sokan szeretik és talán még többen nem kedvelik a Valentin-napot vagy inkább azt a felhajtást, amit az utóbbi években hozzá kerítenek. Mi lenne, ha idén csinálnánk egy alternatív Valentin-napot? Arra gondoltunk, hogy lehetne ez egy olyan nap, amikor segítünk olyanoknak, akiket nem ismerünk.
Ha máskor nem adod át a helyed a buszon/villamoson/trolin/metrón, akkor most – különösebb bejelentés nélkül – tedd meg ezt. Ha máskor oldalra sem nézel, amikor valaki pénzt kér tőled, most esetleg megállhatsz és megkérdezheted, hogy mire van szüksége. Ha sok ember között utazva máskor zenébe, könyvbe vagy csak merev bambulásba burkolózol, akkor most akár rá is mosolyoghatsz valakire. Meglepheted a szomszédokat egy-egy kedves képeslappal vagy azzal, hogy felajánlod: bevásárolsz helyettük. A lehetőségek tárháza végtelen. Másoknak nem kell tudni, hogy te miért teszed, de gondolj ki valamit és tegyél jót ismeretlenekkel vagy olyanokkal, akikkel egyébként nem szoktál. Mit szólsz? Csatlakozol? Szerintünk jó lesz!"
Szerintem csatlakozzunk minél többen a remek ötlethez!



