A betyáros hétmindenit, gigantikus évadnyitó buli következik! Hosszú hónapok után ismét megnyitja kapuit a gödöllői ifiklub! 2014. április 20-án, Krisztus feltámadásának ünnepén, matyó hímzéssel csipkézett Zöld erdőben Partit tartunk!
Emlékszel még mit jelent egy buli a klubban? Keresztény partykultúra, vajon létezik? Nézd meg filmünket és tudni fogod, miről van szó! Ha még nem voltál nálunk, vagy lecsúsztál a legutóbbi buliról itt az alkalom, hogy megismerd, hogy mulat a magyar!
Mi hozunk nektek egy fergeteges bulit, pezsgő táncteret, finom italokat, szendvicseket, sok ismerős és új arcot!
Zenélni fognak a klub rezidensei San, Huszár és Petróczki, de vendégünk lesz Silversound is! Regisztrálj még ma!
A tavasz beköszöntével újabb Galgás programra hívunk titeket, következő találkozónkra,
Pécelre, 2014. március 22-én. Ahogy a plakáton is láthatjátok, témánk ezúttal különösen
érdekes lesz. “Szent József, a férfi”- talán ritkán, vagy még sosem gondolkodtál el, hogy
Jézus apja milyen férfi volt, milyen példaképet jelenthet neked, vagy általában a fiataloknak.
Itt az alkalom, hogy erről is beszéljünk!
A napot 9:00-kor kezdjük a péceli templom mellett található hittanteremben, természetesen regisztrációval. Ezt követően szentségimádáson, előadáson veszünk részt. Majd 10:30 körül átmegyünk a helyi általános iskolába (késve érkezők FIGYELEM!) és kiscsoportos beszélgetést tartunk kicsit szabadabb, ismerkedős formában és a téma kapcsán egyaránt. Délután közösen próbáljuk ki magunkat, különböző “férfias” feladatokban. Többet nem árulunk el a meglepetés kedvéért, de az biztos, hogy nevetésben nem lesz hiány.
A TVShoeShine legújabb kísérlete folytatódik. Március 22-én a Tune az akusztikus témák felé veszi az irányt! Januárban indult útjára portálunk legújabb sorozata, mely a ShoeShine Tune nevet viseli. Ez azonban most kicsit több lesz, mint egy videó sorozat. Egy olyan közösségi eseményt álmodtunk meg, melyben az igényes zene kapja a főszerepet, de emellett a kötetlen találkozásoknak is helye van.

A Tune Underground után márciusban akusztikus koncertekkel várunk Gödöllő szívében! Az első Tune Akusztik élmény helyszíne a Gödöllői Fan Club Sörbár lesz. Ezen a tavaszi szombat estén két akusztikus koncerttel váruk majd benneteket. Fellép a JimBeam Akusztik és a One Way.
Mire számíts? Ezt az estét azoknak ajánljuk, akik jóérzéssel hallgatnak könnyű jazz témákat és kedvelik a piszkosabb blues hangzást is. Mindeközben pedig kényelmes kanapékban beszélgethetsz a barátaiddal finom italok mellett.
Miért lesz ez jó neked? Azt csak te tudod! Mi elhozzuk neked az egyedülálló élményt, a többi rajtad múlik! Készen állsz rá? Várunk tehát szeretettel március 22-én a Fun Club Sörbárban, a ShoeShine Tune első akusztikus estjére.
Koncert kezdés: 21.00
Az est művészei: JimBeam Akusztik, és a One Way.
A belépés ingyenes!
További infó: tune(kukac)shoeshine.hu
Itt egy könyv és egy rendezvénysorozat Varga Péter fejéből. A téma a nő és a
férfi kapcsolata, a szexualitás, a szerelem és egyéb, szóval minden, ami tinédzser korunk óta kérdőjel
lehet számunkra.
A Regnum Marianum Közösség és a PárKatt koprodukciójából született rendezvénysorozat. A sorozat három alkalma március három csütörtökén, március 6-án, 13-án, és 20-án este 7-től 10-ig Budapesten kerül megrendezésre az országúti ferenceseknél (Fekete sas utca 5.). A szervezők kérésére elsősorban azok jelentkezzenek, akik mindhárom alkalmon részt tudnak venni.
Jelentkezni az alábbi jelentkezési lap kitöltésével lehet február 28-ig.
Keresztény berkekben is egyre közismertebb mostanság a pszichodráma, bibliodráma fogalma. A Biblia minden kérdésünkre választ ad,
de néha olvasás közben nem igazán értjük meg, miről is szól az adott rész. Kicsit régi, kicsit furcsa,
nem igazán illik a mai világba, nem értjük a lényegét.
A Párbeszéd Háza meditációs termében minden hónap első szerdáján egy-egy bibliai részletet dolgoznak fel az egybegyűltek Majsai-Hideg Tünde és Varga Péter Pius vezetésével, hogy megértsék, az akkori és ottani történetek mit üzennek itt és most.
Tehát minden hónap első szerdáján a Párbeszéd Házában (1085 Budapest, Horánszky utca 20.) este 18.30-21.00 között, nyitott és ökumenikus csoportban mélyülhetsz el a Biblia tanításaiban.
Ha olyan programra vágysz, ami nem csak kikapcsolódást jelent, hanem kulturális élményt is nyújt,
akkor a Ludwig Múzeumban a helyed.
Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány által szervezett rendezvénysorozat célja, hogy a hazai kortárs művészeti élet kimagasló személyiségei és történelmi felekezetek teológusai, lelkészei és püspökei párbeszédet hozzanak létre egyház és művészet között. Március 13-án Vojnich Erzsébet Munkácsy-díjas festőművész beszélget Varga Mátyás bencés szerzetessel.
A belépő felnőtteknek 600, diákoknak és nyugdíjasoknak 300. Március 13, 18 óra Ludwig Múzeum
Fotó: Vojnich Erzsébet: Instabil tér
Így a farsangi időszak vége előtt, mindenkinek érdemes még legalább egy jó buliban részt vennie. Erre
nincs is megfelelőbb alkalom, mint a HungaRIO szervezésében megrendezésre kerülő trópusi karnevál a Loyolai Caféban.
Várod már a szürke, ködös tél után a szikrázó napsütést? Itt a helyed! A karneváli hangulat természetesen nem marad el, lesz salsa tanítás, élő zene és brazil koktélok . A karnevál hagyományaihoz híven ne hagyd otthon a színesebbnél színesebb ruháidat.
A belépő elővételben 1000, a helyszínen 1200 forint. Vár a karnevál március 1.-én este 8 órakor a Loyolai Caféban.
További részletekért katt ide.
Az egész világ most Ukrajnát figyeli. A belpolitika és az ehhez kapcsolódó tüntetések miatt szörnyű
állapotok uralkodnak az országban. Épp ezért görög katolikus testvéreink február 8-án az Aranyszájú
Szent János Görögkatolikus Kápolnában (1195 Budapest Kossuth u. 10/a) virrasztást tartanak 18
órától.
Imádkozzunk együtt Ukrajnáért és a békéért!
Ha érdekel, hogy hogyan tesznek tanúbizonyságot az ukrán egyházak a hitről ezekben a nehéz napokban arról itt olvashatsz.
Lehet, néha úgy érzed, az Isten neked kevesebbet adott, mint másoknak, mert hátrányos helyzetű
vagy, vagy fogyatékossággal élsz. Viszont több is van benned, mint hinnéd. Tehetséged van valami
olyanban, amiben másoknak kevesebb van vagy egyáltalán nincs is.
Ha hátrányos helyzetű vagy, vagy fogyatékossággal élsz, február 20-án lehetőséged nyílik megmutatni tehetséged, legyen az akár szavalás, színjátszás, zene, sport. A Cházár András EGYMI Kollégium és Gyermekotthonba (Vác, Március 15.-e tér) mindenkit sok szeretettel várnak a Pest Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház munkatársai.
A bővebb programot itt,
a jelentkezési lapot pedig itt találod.
Veled is megtörtént már, hogy lelkigyakorlaton, hittanórán vagy akárhol nem mertél hangosan
imádkozni, mert ciki, vagy zavarba hoz, vagy előbb megvárod, hogy más törje meg a csendet. Pedig keresztények között vagy, még ha idegenek is, és tudod, hogy szívesen fogadják az imádat,
szeretnének meghallgatni téged.
Február 13-án este 6 órától téged is szeretettel várnak a szervezők egy zenés-táncos műhelyre a Ferences Mária Misszionárius Nővérek rendházába (1146 Budapest, Hermina út 19.), ahol levetheted gátlásaidat, közelebb kerülhetsz másokhoz és Istenhez. A műhely után garantáltan nyitottabb leszel mások felé.
Február 8-án fergeteges karneváli hangulatban lehet része annak, aki ellátogat a nyíregyházi Bujtosi
Szabadidő Csarnokba, a Görög katolikus Farsangi Bálba. Élő zenét biztosít a Szívtiproll Együttes, keringőzik a kanál, fellép Szikora Róbert és az R-GO Gidák,
a csárdást a habverő tanítja, a kávészem és a kosár fergeteges latin szambával kápráztatja a
közönséget, a táncházban pedig a Bürkös Zenekar húzza a talpalávalót.
"Mindannyian érezzük, mekkora erő lakik azokban a találkozásokban, ahol hasonló gondolkodású és érdeklődésű emberek együtt lehetnek, szórakozhatnak, bálozhatnak. Bízunk abban, hogy ilyen élményt tudunk most is nyújtani, legalábbis megteremteni hozzá a kereteket. (Összejövetelünk hagyományosan batyus bál: szendvicset, süteményt, italt mindenki hozzon magával, de büfé is rendelkezésre áll.) Az este folyamán koktél fogyasztásra is lehetőség van." - olvashatod te is a rendezvény meghívó lapján.
A bál 18 órakor kezdődik a püspöki vecsernyével, majd a megnyitó után 19:30-tól, immár
hagyományként a hajdúdorogi gimnázium végzős diákjai táncukkal nyitják meg a Bált.
Szendvicseket, süteményeket, üdítőt a szervezők szívesen fogadnak.
A 25. cserkészcsapat idén is megrendezi – immár huszadik alkalommal - a méltán népszerű
Országos Cserkészbált, 2014. február 22-én. A helyszín ezúttal a varázslatos Roxfort
Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola, vagyis a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
(1114 Villányi út 27.). Kapunyitás 19 órakor. A bálon csak 16 éven felüliek vehetnek részt!
A szokásos vacsorán és táncon kívül most is számíthattok egy fergeteges táncversenyre,
melynek feltételei a következők:
Nincs más dolgotok, mint elküldeni egy videót, amiben már látható az előadásra tervezett
koreográfia a stipkovitsanna(kukac)gmail.com-ra. Határidő: február 9.
A koreográfiák paraméterei:
Legalább 4 pár, vagy 8 cserkész szerepeljen bennük, 2-4 perc hosszúságúak legyenek, a Bál házirendjének megfelelően 16+ éves cserkészek, vagy végzett őrsvezetők részvételét várják, a Gimnázium Dísztermében történő előadásra alkalmasnak kell lenniük. A koreográfia stílusának és zenéjének meghatározása az előadók/alkotók feladata, ezzel kapcsolatban nincs megkötés.
Természetesen a nyeremény idén sem marad el! További részletek a jegyekről, az oldalvást, a házirendről miegymásról itt!
Copyright © 2024 TVShoeShine - shoeshine.hu. Minden jog fenntartva.
Az oldalt készítette: Webinformatics