Az isaszegi egyházközség gitáros énekkara immár 29 éve pengeti a húrokat a szentmiséken, táborokban, találkozókon és koncerteken. Repertoárunkban szerepelnek Sillye, Borka, Testvérek és sok más mindenki által jól és kevésbé jól ismert dallamok.
December 8-án, 15 órától ismét koncertet az az énekkar. A koncert ingyenes, emellett a szervezők adományokat fognak gyűjteni az isaszegi Szent Rita alapítvány javára. Az alapítvány fő célja a fiatalok összefogása, támogatása, tartalmas szabadidős tevékenységek szervezése, keresztény életre nevelése. A koncert előtt, alatt és után kézműves apróságok, és kézzel készített képeslapok vásárlásával is lehet támogatni az alapítványt.
A szervezők és az énekkar sok szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt, egy kellemes vasárnap délutánra!
Az Ez az a nap! szervezőcsapata idén is szeretne velünk együtt ünnepelni, hálát adni az elmúlt egy évért, ezért mindenkit szeretettel várnak dicsőítő alkalmukra 2013. december 15-én, vasárnap, 19 órára. A helyszín igazán különleges lesz: a Columbus hajó a Vigadó téri kikötőben!
A fedélzetről gyönyörű kilátás nyílik Budapest történelmi belvárosára, de nemcsak a látványért lesz érdemes ellátogatni erre az alkalomra. Prazsár László már 20 éve ír dicsőítő dalokat, ezen az estén pedig a legszebb saját dalait hozza el nekünk. Ünnepi műsorral készül még Csiszér László és zenekara, illetve találkozhatunk a Gável testvérekkel és Henderson Dáviddal is.
A tavalyihoz hasonlóan idén is számíthattok az ünnepi vásárra, ahol hazai és külföldi keresztény CD-ket, naptárakat, könyveket és még sok más értékes ajándékot vehettek szeretteiteknek.
„A nőt nem a férfi fejéből vette Isten, hogy felette álljon, nem is a lábából, hogy járjon rajta,
hanem az oldalából, hogy egyenlő legyen vele, közel a karjához, hogy megvédje, közel a
szívéhez, hogy szeresse.”
Miben áll a nő identitása? Miben áll a nő szabadsága? Hogyan tekint a társadalom a nőkre? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kaphatunk választ, ha 2013. november 29-én ellátogatunk a Párbeszéd Házába (1085 Budapest, Horánszky u. 20.), ahol olyan előadókkal találkozhatunk, mint Dr. Aczél Petra, Sturovics Andrea, Sik Endre, Gintner Ábel, vagy az igen ritkán megnyilatkozó Lévai Anikó.
Történt egyszer Mátyás király udvarában, hogy panasznapkor az emberek a vásárból mentek a király elé. Elmondták ügyes-bajos dolgaikat, a király igazságot tett és jószívűségből a nép vásárfiát adott a királynak.
Volt a vásárban egy szegény leány, de az olyan szegény volt, hogy az utolsó tojásából és az utolsó marék lisztjéből sütött süteményt. Egy asszony meg is vette a süteményét és odaajándékozta Mátyás királynak. Mátyás király szava is elállt, amikor megkóstolta a süteményt. Kérdezte az asszonyt honnan vett ilyen finomságot, de az asszonyság nem tudta pontosan megmondani.
Hívatta Mátyás az udvari hírnökét és kidoboltatta vele az egész királyságban:
„Közhírré tétetik! A leányok sütötte étkek megmérettetésre kerülnek az Úrnak 2013. évében, november hó 16. napján. A Bogárbálba 17:30-tól várunk minden fiatal leányt egy tálca süteménnyel és minden ifjút 2 liter üdítővel. Az udvar népe alig várja, hogy kihirdethesse, ki a legjobban sütő leánya. A bírák már kóstolásra készen, lássuk, kit illetnek nyereménnyel. Továbbá Szent László királyunkra emlékezve teaházat rendezünk. Jöjjön, ki felett elmúlott a 16. tavasz.”
Ha karácsony, akkor advent. Az adventhez hozzátartozik a készülődés; készülünk lélekben és ajándékokkal is. Ajándékot pedig legtöbbször saját kezünkkel készítünk, vagy vásárolunk különböző boltokban, vásárokban.
Idén sem kell Bécsig mennünk, hogy igényes, házi készítésű ajándékokat találjunk. December 7- én és 8-án a Szentháromság templomban, a szentmisék előtt és után lehetőség lesz saját kézműves termékeiteket értékesíteni, illetve másoktól vásárolni.
Aki árusítani szeretne, jelezze a sekrestyében, vagy Sarankó Emőkének a következő e-mail címen: berei.emoke(kukac)gmail.com.
Ő életet és hivatást ajándékozott neked. Te már felfedezted? Még nem? Akkor figyelj!
Ha már elmúltál 18, de még nem töltötted be a 30-at, Téged is várnak a Don Bosco nővérek egy remek, hivatástisztázó lelki napra 2013. november 10-én és december 15-én a 1029 Budapest, Templom köz 1. alatt lévő rendházukba. Az alkalmak 09:00-16:00 óra között zajlanak majd. Lesz szó istenkapcsolatról és döntésekről, önismeretről és értékekről, szerzetességről, családról, és közelebbről is megismerkedhetsz a szalézi lelkiséggel.
Fontos: Fiúkat is szeretettel várnak! Jelentkezés és egyéb információk: fmapesthidegkut(kukac)gmail.com
A Mindennapi életünk pszichológiája című előadássorozat egy újabb gyöngyszemére kerül majd sor november 19-én a gödöllői Művészetek Házában. Prof. Dr. Bagdy Emőke pszichológus fog beszélni a lelki sérülésekről, a megbocsátásról és a megbékélésről.
Helyszín: Művészetek Háza - november 19., kedd, 18:00 Jegyár: 2600 Ft
Érdekel, hogyan lehet boldogan, tisztán megélni egy kapcsolatot? Érdekel az igazság és mások tapasztalata? Elhiszed, hogy Isten csodálatos ajándékot készített számodra, melynek felfedezése Rád vár? Szívesen megosztod másokkal gondolataidat, kérdéseidet?
Személyes tanúságtételek, Dr. Csépányi Gábor atya előadása a tisztaság értékéről, beszélgetések, szentségimádás, gyónási lehetőség, szentmise – ez mind-mind Rád vár! Szó lesz a testi-lelki egészségről, közösségről, tiszta szeretetről, szerelemről, párkapcsolatról, házasságról, abortuszról és Isten jelenlétéről az életünkben.
Dr. Kerényi Lajos atya szeretettel vár mindenkit plébániájára (Szent Kereszt Plébánia, Budapest, IX. ker., Üllői út 146.) november 16-án a TSzM, vagyis Tiszta Szívek Mozgalma VIII. Országos Találkozója keretében. A program 9:00-17:30 között zajlik majd. Regisztráció 8:45-től, 16:30-tól szentmise.
A szervezők szerény ebéddel tudnak csak szolgálni, ezért Te is hozz magaddal! Ha kérdésed van, szeretnél segíteni, a találkozóról hírt vinni, vagy csoportosan jönnétek, írj nekünk: tisztaszivvel(kukac)szeressetekegymast.org 30/986-31-67
Sokan mondják, hogy a demokrácia válságban van. A világ változik, ma már nem érvényesek az ókori görög demokrácia elvei. Változtatni kell rajta, de merre lesz a helyes út?
A demokrácia megengedi az állampolgároknak, hogy részt vegyenek a fontos döntések meghozásában, de a választásunk tényleg befolyásolja a politikusok döntéseit? Vajon mindig a mi erkölcsi értékeinek megfelelően a legjobbat választjuk, vagy minden választási lehetőség csak egy ízlésesen megfogalmazott rossz döntés? Márpedig két rossz nem választási lehetőség, hanem kényszer.
Ne hagyjuk magunkat becsapni! Igenis tudnunk kell mi a legjobb a közösségnek, mi formálja pozitív irányba a társadalmat.
A Politikai Mozgalom az Egységért és a Sophia Egyetemi Intézet a politikai tudatosság jegyében október 28-án 18 órai kezdettel az Új Város központba (Bp. Rákóczi út 29. I. 5.) előadást tart a témában. A fórumot Ditzendy Arisztid vezeti. A fórumra itt lehet jelentkezni.
Mindig van okunk a hálaadásra! Mindig van lehetőségünk meglátni az életünkben, hogy Isten terve jó! Ez a köszönetnyilvánítás és odaadás gyönyörűen hallható az Őt dicsérő énekekben. Szép, amikor ezt többen és egységben tehetjük meg: közösen mutatjuk be a dicséret áldozatát, és megvalljuk, hogy egyedül Ő az Úr!
Az Eucharist együttes számos új dallal vár mindenkit október 26-án dicsőítő estjére!
A belépés díjtalan, de a férőhelyek végessége miatt regisztrációhoz kötött. Ha szeretnél belépőjegyet, küldj egy levelet a
Ugyan még nem érezzük annyira a saját bőrünkön, mit is jelent az éghajlatváltozás,
de azt a médiának köszönhetően már mindenki tudja, hogy a mostani állapotok tarthatatlanok. Manapság a csapból is a környezetvédelem és a fenntartható fejlődés folyik. A héten tartják a Víz Világtalálkozóját Budapesten és ez nem véletlen. A világon számos olyan hely van, amit kötelességünk megőrizni az utókornak, édes kis hazánk pedig egyenest a víz nagyhatalma!
Ám nem elég, ha csak az újságban olvasol, vagy a híradóban hallasz a környezeti problémákról, esetleg alvás előtt még elmélázol azon, hogy hmm… így nem mehet tovább. A problémák azért vannak, hogy megoldják őket. De hogyan?
Ilyen világméretű problémákról és megoldásaikról hallhatsz október 12-én 10-12 óráig az Új Város Központban (Rákóczi út 29. I. 5.), a Fokoláre Mozgalomhoz tartozó EcoOne környezetvédelmi fórumán. Erre regisztrálni itt tudsz.
Copyright © 2024 TVShoeShine - shoeshine.hu. Minden jog fenntartva.
Az oldalt készítette: Webinformatics