Sokan hallottatok már a gödöllői ÉlményDepó csapat által szervezett filmklubbókról. Ha még nem itt a remek alkalom, hogy részese legyél egy olyan filmklubos állomásának, ahol nem a bevétel, nem a nézettség, hanem az értelmes és kultur-ált együttlét a cél.
A következő vetítés november 8-án, 18:00 órától lesz a Városi könyvtárban. A film pedig, mely vetítésre kerül: Út a vadonba. A vetítése teljesen "free". Jöhet bárki! Keresd a plakátokat... A film megtekintése után, a mozi által felfeszített gondolataid megvitatására is lesz lehetőség...
November 5-én a megújult Horánszky utcai Párbeszéd Házában Bogaras bálba látogathatnak a táncolni, szórakozni vágyók. A
Szentjánosbogár közösség idei, Jubileumi báljának időpontját már írhatod is a naptáradba!
Íme néhány sor a szervezőktől:
"Kedves Szentjánosbogár!
Nem is tudom hogyan bírtad ki ilyen hosszú ideig BOGÁR BÁL nélkül! Ugyanis egy éve volt az utolsó! Na, de igyekezni fogunk pótolni a hiányosságokat és fergeteges bált összehozni, persze amihez a TE jelenlétedre is számítunk. Most egyenlőre az időpontot árulom el, ami változott a korábbiakban jelzetthez képest.
TEHÁT, az idei JUBILEUMI bál 2011. november 5-én lesz a megújult Horánszky utcai Párbeszéd Házában.
Nagy szeretettel hívunk Téged, és rajtad keresztül más fiatalokat a következő ifjúsági hétvégénkre Máriabesnyőre, amely egyben a
madridi világtalálkozó utótalálkozója is!
Téma: Verjetek gyökeret Krisztusban!
Velünk lesz egy francia misszionárius atya, aki többek között a guadarramai fesztivált is szervezte! Lesznek tanúságtételek, előadások, Szentmise, közös és személyes imaidő, alkalom a lelki beszélgetésre, valamint sport, zene, tánc, flash mob (!)
Praktikus információk:
Időpont: 2011. november 5-6. (szombat 10:30-tól vasárnap 16:00 óráig)
Helyszín: Máriabesnyő
Részvételi díj:október 26. előtti jelentkezőknek: 5000-6000 Ft
október 26. utáni jelentkezőknek: 6000-7000 Ft
A pénz ne legyen akadály!!!!
Az elmúlt évtizedekben egyre többen ismerték fel, hogy az ész, az IQ nem minden. Úgy tűnik, rengeteg plusz kell még a sikerhez, pl. az egyetemen is! Hogy mi ez a plusz? Többek között olyan dolgok, mint a kapcsolatok építésének a képessége, vagy a rugalmasság a stresszhelyzetekben. Más szóval, az "érzelmi intelligencia". Ennek fejlesztésében segíthet neked ez a szeminárium.
Mikor? Október 21-22.
Hol? Corvinus Egyetem
Mennyiért? 3000 Ft (ebben a szombati ebéd is benne van)
Témák: Kommunikáció, konfliktuskezelés, vezetői képességfejlesztés, érzelmeink kezelése, rugalmasság, kreativitás stb.
Szervező: FÉK – Fiatalok az Élet Küszöbén egyetemi diákszervezet
Több infó és jelentkezés: tulelocsomag.hu
Október 29-én este hét órától hajnali kettőig egy fergeteges buli vár rátok! 
Eljött az ősz, gyertek Sziesztázni! Idén kívételes alkalommal Halloween témájú Szieszta lesz még több tánccal, programmal, és játékkal várunk benneteket a megszokott helyszínen.
A sok tánc mellett még lesz lehetőséged büfézni, a teaházban beszélgetni egy jó forró tea vagy kakaó mellett! Látogasd meg a honlapunkat: www.szieszta.net és ott megnézheted az előző bulik képeit, valamint minden információt megtalálhatsz a különböző menüpontok alatt!
Amint már hírt adtunk róla, a 2012-es Genfestet, a fiatalok nagyszabású, nemzetközi összejövetelét augusztus 31. és szeptember 2. között rendezik meg Budapesten. Erre az eseményre – a több ezer magyar résztvevő mellett – kb. kilencezer fiatal érkezik az egész világról.
A rendezvény augusztus 31-i és szeptember 1-i helyszíne a Budapest Sportaréna, valamint – terveink szerint – a főváros néhány jellegzetes pontja, így az V. kerületi Erzsébet tér, a rakpart egy része, illetve néhány híd.
Szeptember másodikán, vasárnap délelőtt a katolikus fiatalok számára a budapesti Szent István Bazilika előtti téren tervezünk szentmisét, melyet Erdő Péter bíboros úr celebrál.
A más felekezetűek a környező templomokban vesznek részt szertartásokon, a más vallásúak pedig ez alatt imaházakban gyűlnek össze, közös imádságra.
A délelőtt, illetve a három napos program minden résztvevő számára a Genfest üzenetének felolvasásával zárul a Szent István Bazilika előtti téren, majd mindenki hazaindul, hogy otthon folytassa, megélje és továbbadja ezt az üzenetet a saját környezetében.
Néhány szó a Genfest történetéről:
Táborainak 20 éves jubileumát ünnepli a Szentjánosbogár közösség szeptember 17-től 24-ig annak örömére, hogy két évtizede nevelik az ifjúságot, amely idő alatt több mint 120 tábort szerveztek, és közel 10000 gyermek és felnőtt fordult meg programjaikon. Az egyhetes színes programsorozatot fesztivál zárja. A jubileumi hét programjait itt olvashatod. Ha érdekel, hogy kik is a „bogarak”, akkor a www.szentjanosbogar.hu oldalon találsz róluk bővebb információt.
Szentjánosbogár Jubileumi Hét - 2011. szeptember 17-24.
Immár 20 éve annak, hogy a Szentjánosbogár Közösség megrendezte első táborát Dunakeszin. Ebből az alkalomból ünnepi rendezvénysorozat keretében fejezzük ki örömünket az elmúlt 20 év kegyelmeiért, a Közösség kiszélesedésért és az eddig több mint 120 táborért, közösségi alkalomért.
A Jubileumi Hét eseményei:
Idén október 13-16 ig ismét a tettek mezejére léphettek, ugyanis 2011-ben is lesz 72 óra kompromisszum nélkül.
Ha nem vagy teljesen képben, hogy miről is van szó, tekintsd meg a 2010-es 72 órás projektsorozat beszámoló videóját a TVShoeShine tolmácsolásában!
Azonban ha még ez sem elég íme már gondolat, illetve látogass el a www.72ora.hu weboldalra ahol a jelentkezés részleteiről is tájékozódhatsz!
Fiatalokat megmozgató, egész Magyarország területét lefedő önkéntes akció, amely felekezeteken átívelve meghívja Magyarország fiatalságát, hogy tegyünk együtt másokért, környezetünkért.
Az Opus Sanctissimae Trinitatis (a Szentháromság Műve) Közösség szentmisével egybekötött megújulási imaalkalomra hív minden, Jézus Krisztus gyógyító szeretetére nyitott szívű embert 2011. szeptember 17-én. A szentmise 18 órakor kezdődik, amelyet szorosan követ a szentségimádás és a közbenjáró imaszolgálat a közösség elkötelezett paptestvéreivel és nővérével, valamint a laikus társult tagokkal. A zenei szolgálatot az Eucharist dicsőítő csoport látja el.
22.30-tól pedig dicsőítő szentségimádás lesz – tehát folytatódik a dicsőítés, továbbra is az Eucharisztia jelenlétében az Eucharist együttes önálló énekeivel és szolgálatával.
Erzsébet királyné halálának 113. évfordulóján
2011. szeptember 9-én, pénteken 18.00 órakor a gödöllői Kastélykápolnában Requiem (latin nyelvű gyászmise) a római rítus rendkívüli formája szerint (forma extraordinaria) Erzsébet királyné (Sissi) halálának 113. évfordulóján a gödöllői premontreiek és a Királyi Kastély szervezésében.
Ha érdekel az, hogy a Katolikus Egyház tanítását hogyan élheted meg a gyakorlatban, ha szeretnél hozzád hasonló fiatalokkal ismerkedni, új barátokat szerezni, ha úgy érzed, hogy egyedül úszol szemben az árral, és középiskolába, egyetemre jársz, avagy ifjú dolgozó vagy, akkor ott a helyed a pénteki hittanok egyikén, ahol nem csak választ és útmutatást kapsz, hanem barátokra is találhatsz. Persze emellett nem hiányozhat a szórakozás és a buli sem: szeretettel várunk klubunkban péntekenként a hittanok után.
Az első hittan szeptember 9-én lesz, de folyamatosan lehet csatlakozni. Ha kérdésed van, keresd az atyák valamelyikét.
A hittancsoportok beosztása:
16:45-től 15-16 évesek (ifi_3)
17:45-től 17-18 évesek (ifi_2)
19:00-tól 19-20 évesek (ifi_1)
19:00-tól egyetemisták és fiatal dolgozók
Jó hír azok számára, akiknek ismerősen cseng Pál Ferenc atya neve, hogy szeptember 20-án folytatódnak az előadások a Millenáris Park Teátrumában 20:15 órai kezdettel. Újdonság a honlapon, hogy hallgathatók, illetve olvashatók Pálferi atya vasárnapi szentbeszédei is.
Ha még nem ismered őt, akkor figyelmedbe ajánlom a www.palferi.hu oldalt.
Copyright © 2024 TVShoeShine - shoeshine.hu. Minden jog fenntartva.
Az oldalt készítette: Webinformatics