Április 15-én leadásra került osztrák testvéreink felé a MEKT Film magyar részei. Ők fogják ugyanis a további feldolgozást, vágást elkövetni, hogy május 21-én, Magyarországon először, bemutatásra kerülhessen az a kisfilm, mely leplezetlenül mutatja be egy átlagos keresztény 18 éves fiatal szemszögéből, az egyház és az ifjúság viszonyát a résztvevő országokban. Mivel a filmet csak májusban láthatjátok, összevágtam egy kis szösszenetet azokból a jelenetekből, melyek nem kerültek bele a filmbe. Addig is találkozunk Nagymaroson május 21-én, ahova a részvevő országokból is vendégeink lesznek páran a film készítői közül.
Bizonyára tudjátok, hogy ilyenkor nagyhéten csütörtöktől vasárnapig minden napra akad valami esemény a templomban.
Egy barátom tegnap nyűgös hangon megkérdezte tőlem: "És muszáj mindegyiken ott lenni?"
Nos, nem, nem muszáj. Isten nem várja el, hogy ott legyél, szeretete független ettől, kegyelme nem a teljesítményed alapján árad. Szabadságod van arra, hogy eljöjj vagy hogy otthon maradj. Pont ebben a szabadságban van a lehetőség: tehetsz valamit Istenért. Egészen önként hozhatsz érte áldozatot, így mutatva meg, hogy Ő fontos neked.
Egy kis emlékeztető, hogy mikor mire van lehetőséged:
Sok szeretettel hívunk téged a Galgamenti Nagyboldogasszony Közösség 2011. évi táborába!
A jelentkezési lapok letölthetőek innen!
Témánk idén: Az Istenkapcsolat
Ideje: augusztus 5 - 9.
Helye: Máriabesnyő, Kapucinus Rendház
Tavalyi táboros képek itt!
Aztán kemerás cuccok itt!
Ez kicsit más, de ez is ilyesmi...
Költsége: A tábor díja 1200 Ft/nap, minden további testvérnek 1000 Ft/nap
A táborba jelentkezni kell, melyet az alábbi módokon tudsz megtenni:
Az idei 7régiós találkozó a Galga mente szempontjából is remek új ötleteket eredményezett.
Most arról írok pár sort, 3 gondolatba szedve, hogy mire és mikor kell figyelned a következő fél év során régiónkban! Illetve szól ez a cikk azoknak is, akik segítőként dolgoznak a régióban, vagy csak szeretnének ilyesmivel foglalkozni a jövőben:
1. A soron következő galgás találkozót kirándulós formában valósítjuk meg, és megkeressük a Galga eredetét, illetve rácsodálkozunk annak szépségére... Ennek az alkalomnak a terepbejárós, napja: május 7-én lesz a kisebb testvérek részére. Pontos infók később.
2. A kirándulás-találkozó "hibrid" alkalom: június 4. (Részletek később.)
3. Idén is lesz nyári tábor. Ennek előkészítő megbeszélése Máriabesnyőn június 25-én lesz. Arra kérlek Benneteket, hogy próbáljunk meg minél többen részt venni ezeken, különösen fontos, hogy a tábor előkészítőn lehetőleg mindannyian ott legyünk segítők.
"Ezennel elindult a 2011-ben Egerben megrendezendő új ifjúság táborról szóló blog. Itt fogjátok megtalálni az előkészítés kisebb nagyobb mozzanatait dióhéjban, persze ne minden infót vegyetek készpénznek! Minden programpont közvetlen a tábor előtt válik biztossá, de leginkább utána! Érdemes lesz követni!" - Olvashatod az ujifju.hu-n. S mindezeket elolvasva nem kellett sokat töprengeni azon, hogy mi lesz a Pécsi élmények után idén, ha nyáron nincs hova menned...
Mivel én csak egy csekély értelmű medvebocs vagyok, inkább idézek még egy bejegyzést a fent említett blogból:
"Általában ha Egerben kerül valami híresebb konferencia, vagy egyéb találkozó megrendezésre, odamennek, részt vesznek a programon, és a végén jól leisszák magukat, és utána kijelentik, Eger egy király hely!
A mi táborunk nem egészen ilyen. Úgy érezzük, hogy ebben az évben, illetve ettől az évtől kezdve mi is felelősek vagyunk Egerért, és azért megyünk oda, hogy mi adhassunk a városnak! Sokféle ötletünk van már most is, hogyan tudnánk Eger városának is közvetíteni az üzeneteinket, akár úgy mint Esztergomban 2010 május 1-én, az Egyesült Világ Hete megnyitóján. Az ötletek között ott van egy jóképességű ZöldGomb koncert is, de még csak most indul a szervezés, szóval semmi sem biztos.
A város vezetése úgy döntött, hogy az ilyen kezdeményezéseinket maximálisan támogatják, és ezáltal már most is nagyon sok segítséget kaptunk, és mindenhol nyílt ajtókat találunk!
Azt gondolom, hogy már most kimondhatjuk, hogy: Köszönjük Eger!"
"Talán azért vágyom vissza a gyermekkorba, mert az a környezet, amelyben most élünk, nem tetszik nekem. Ha végignézek az erdőn, nem a régi. Sem a növények, sem a vizek. Összetört a természet, miként az emberek is. Egykor azt sem tudták, hogyan segítsenek egymásnak. Ma már csak a pénz számít. (...) 1973-tól rendszeresen festek, munkáimon Gödöllő város és annak környéke, valamint a környezetében élő cigány emberek élete, és megálmodott mesevilága elevenedik meg. Festményeimmel örömet szeretnék szerezni az embereknek, átadni azt a boldogságérzést, amit a festés szerez nekem." /Bada Márta/
A gödöllői Szentháromság Templomban 2011. április 9-én, 16.00 órától Bada Márta festőművész "Hitben - Reménységben" című kiáltásának megnyitójára hívunk mindenkit. A kiállítást megnyitja Dragonits Márta, az Ars Sacra Alapítvány elnöke. A kiállítás április 25-ig lesz megtekinthető hétfőtől vasárnapig, délután 5 és 6 óra között.
Gazdaságelemzés szakos hallgatóként, pláne második éve a Budapesti Corvinus Egyetemen tanulva, sokszor tették már föl nekem
ezt a kérdést. Tapasztalatom szerint a cím hallatán a legtöbb ismerősöm egy igen rövid cikket várna: „Nem”.
A kérdésfelvetést jogosnak tartom, a téma megér egy misét. De egy konferenciát biztosan, legalábbis a Sapientia Szerzetesi és Hittudományi Főiskola szerint. Az eddig ritkán emlegetett oktatási intézmény most nem kis érdeklődésre tett szert azzal, hogy 2010 szeptemberétől új szakirányt indított „Keresztény Gazdasági Elvek a Gazdaságban” címmel. Az elképzelésre adott reakciók nem voltak túl biztatóak, a Népszabadság újságírója például a következőket írta: „Az ötletet nagyon jónak tartom, de ma ez egy lehetetlen próbálkozás.” (Romhányi Tamás, Népszabadság, 2010.március 22.).
A hagyományokhoz híven húsvéthétfőn (április 25-én) is megrendezésre kerül a Szieszta! Hogy miért érdemes eljönni? Vár rátok West Coast Swing
tanítás, samba táncbemutató, csocsó, a szokásos sziesztás játékok az este folyamán. Emellett lehetőségetek lesz a teaházba ismerősökkel beszélgetni, vagy az ingyenes büfében enni és inni. Mindez még mindig a megszokott árakon! Részletek ezen a linken.
Helyszín: Matthias Corvinus kollégium, Budapest I. kerület, Somlói út 51. (Gellért-hegy oldalában).
Megközelíthető a 8-as, 27-es és 112-es busszal.
Időpont: Április 25, 19:00-2:00
Belépő: 1500 Ft + 1 tálca süti vagy 2l üdítőital (vagy plusz 500 Ft),
de a helyszínen 19.30-ig 300 Ft-tal, hármasjeggyel még 200 Ft-tal olcsóbb!
További információk, segítőnek jelentkezés: www.szieszta.net vagy szieszta<kukac>gmail.com
Az előbb épp mosogatás közben a Mária rádiót hallgattam, amiben egy imaestről volt szó, méghozzá az egyedülállókért. Március 25-én (Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén), most pénteken, este fél 7-kor, a Ferenciek terén levő templomban egy szentmisével kezdődik, majd imával folytatódik az este azokért, akik keresik párjukat.
Nem csak az egyedülállókra gondoltam ezzel az estével kapcsolatban, hanem azokra is, akik már megtalálták párjukat. Ha lenne kedvetek, ti is jöhetnétek imádkozni értünk, és hálát adni a kapcsolatotokért... mert ne feledjétek, nagy ajándékban van részetek.
Tavaszváró gyerekjátszó és táncház!
2011. március 30 -án 17 órától Gödöllőn a Trafo Clubban.
Ébresszük a tavaszt naphívogatással, csörgős-zörgős zajkeltő hangszerek készítésével, zöldág-járással!
Kedves Madridba készülő Testvérünk!
Elérkezett az idő, amikor már te regisztrálhatsz a hivatalos magyar rendszerben. Ezen az oldalon tudod ezt megtenni. Az új felhasználó létrehozása után mindenki egyénileg regisztrálhat az „új jelentkező regisztrálása” menüpontban. Ha van olyan ismerősöd, aki nincs internet közelben, őt is regisztrálhatod, csak arra kérünk, figyelj, hogy majd az ő e-mail címét add meg.
150 főt tud támogatni az egyházmegye, és az előzetes jelentkezések alapján túljelentkezés van. Korábban már írtuk, hogy a jelentkezés (előzetes) ideje és az egyházhoz való kötődés alapján választjuk ki ezt a 150 főt. Ha az ifjúsági referens elfogadta jelentkezésedet, kapsz egy válasz e-mailt. Ebből a levélből meg fogod tudni, hogy kapsz-e püspöki támogatást és hogy mennyibe fog kerülni az egész utazás. Első részletként 25 000 Ft-ot kell befizetned. A befizetés határideje: a válasz e-mail dátumától kezdve 10 munkanapon belül.
Copyright © 2024 TVShoeShine - shoeshine.hu. Minden jog fenntartva.
Az oldalt készítette: Webinformatics