„Inkább kell engedelmeskedni Istennek, mint az embereknek” (ApCsel)
Vannak dolgok, amikről régebben senki sem beszélhetett. Hogy miért? Mert akkoriban megtiltották, hogy valaki akár csak említést tegyen róla... Vannak dolgok, amikről ma sem beszélünk. Hogy miért? Mert a múlt sötét árnyéka rányomja bélyegét egész jelenünkre. Szüleink, nagyszüleink, dédszüleink átéltek egy olyan korszakot, amelynek létét a mai fiatalok egy része megkérdőjelezi. Pedig kommunista diktatúra volt… és az idősebb generáció még a bőrén érezte a kommunisták „áldásos” tevékenységét. Nem kell nagyon messzire menni, kérdezzétek meg bátran szüleiteket, nagyszüleiteket. Sajnos az iskolák nagy részében már nem, vagy csak általánosságban tanítják ezt a korszakot, mivel erre már nem jut elég idő. Ha jut is, az Egyház tevékenységéről és vértanúiról egyáltalán nem beszélnek tanáraink. Pedig tudnia kellene mindenkinek, hogy csak Magyarországon kb. 200 pap esett halálos áldozatául a rendszernek, és több ezerre tehető azon egyházi személyek száma, akiket bebörtönöztek, megkínoztak, megfélemlítettek. Pusztán azért, mert szívükön viselték a fiatalok sorsát, mert meg akarták védeni a gyengéket, mert ragaszkodtak a hitükhöz, Istenhez.
A következő galga menti ifjúsági találkozó a kommunista diktatúra vértanú magyar papjairól, és a kommunista hatalom közösség- és lélekrombolásáról fog szólni. Gyere el, ezt máshol nem hallhatod!
Katus Norbi izgalmas előadása után vendégünk lesz Dr. Olofsson Placid atya, aki hitelesen tud szólni arról, hogy az átkos kor kilátástalanságában mi volt a kiút, a remény és a kapaszkodó, melyekből ma is táplálkozhatunk.
A találkozóra nagyon sok szeretettel hívunk és várunk.
Helyszín: NAGYON FONTOS: A találkozó nem a Szentháromság Templomban lesz, hanem a
Szent Imre Iskolában (Kossuth utcán felfelé jövet nem a templom felé
kell jobbra kanyarodni, hanem balra, és máris ott van).
Időpont: 2010. március 20., gyülekező 9:30-tól
Plakátok itt! 1 2 3
Itt láthatsz egy összesített naptárat az eljövendő pár hónap programjából, amelyet sok szeretettel ajánlunk Neked. A célunk ezzel, hogy időben értesülj az eseményekről. A programok részleteit időben közzé tesszük a honlapon.

A „Hittel élni a XXI. Században”előadássorozat egyik kiemelkedő alkalmát tárnám eléd rövid ajánlómban.
Nyakunkon a gazdasági válság, minden híradóban erről hallunk, talán már unjuk is…
Az est előadója Héjj Tibor (ötgyermekes családapa) keresztény gazdasági szakember. Vállalkozása gazdasági tanácsadással foglalkozik kis és nagy vállalatok részére. Ezáltal azt a kultúrát próbálja keresztényként a világban elterjeszteni, melynek központjában nem a pofit, hanem ez ember és a közösség áll. 2002-ben megalapította a Napraforgó Kht-t, amely sérült emberek integrációjával foglalkozik, több száz sérült ember talált már így munkát. Előadásában az általa végigtanulmányozott pápai enciklikáról fog beszélni. Hogyan lehet szeretettel élni az igazságban? A pápai enciklika valóban élhető a mai gazdasági életben? Sikeres és keresztény is lehet egyben az ember a gazdaság világában? Ha igen hogyan? Ezekre a kérdésekre ad választ az előadás.
A mostani válságban elengedhetetlenül szükség van olyan keresztény szemléletre, amely egy gyökeres megújulást és megoldást képes hozni a kialakult, látszólag reménytelen gazdasági helyzetre.
Az előadás február 16.án lesz a Szentháromság templom közösségi házában este 7kor.
Gyere el, ha tudsz!
Február 20-án galgás KT napra megyünk. Aki még nem találkozott ezzel a fogalommal, annak röviden összefoglalnám mi is az a KT, és mi is az a KT nap. A KT a kisebb testvér kifejezés rövidítése. Kisebb testvér az, aki az ifjúsági találkozókon segít a szervezésben, csoportot vezet, levezényli a játékot, stb. A KT nap pedig az az alkalom, amikor a Galgamente kisebb testvérei összegyűlnek, és egy lelkigyakorlatos néhány órát együtt eltöltenek valahol, elvonulva a világ zajától. Azért is fontos ez a találkozás, mert megismerhetsz új embereket, más közösségeket, jobban megismerik egymást a KT-k és így később könnyebb a közös munka.
Tehát február 20-án szombaton, reggel 8-kor találkozunk a máriabesnyői bazilikánál. A mise 16:30-tól kezdődik, erre már várjuk azokat is, akik csak a következő találkozó előkészítőjére jönnek. Jelentkezni Gödöny Zitánál lehet a következő e-mail címen:
Sok szeretettel várunk erre az alkalomra minden KT-t, és azok jelentkezését is nagy örömmel fogadjuk, akik szeretnének csatlakozni a kisebb testvérek népes csapatához! Tehát, ha érzel magadban indíttatást, jelentkezz bátran, várunk!
Egy igazán szép és lelki töltekezést ígérő lelkigyakorlatos hétvégére hívlak Titeket, hogy együtt készüljünk a bérmálkozás szentségének felvételére, a Szentlélekkel való találkozásra. Február 26-án, azaz péntek este indulunk a helyszínre, és szombat este jövünk haza. Ne gondold azt, hogy ez egy unalmas lelkigyakorlat lesz végig szentségimádással és száraz előadásokkal, mert ez igen nagy tévedés lenne. Érdekes előadás várható, izgalmas csoportbeszélgetések, játék, együtt eltöltött 24 óra, barátságok születése… Jézus… Te.
Aki bérmálkozni szeretne ebben az évben, vagy a közeljövőben, annak a részvétel KÖTELEZŐ!!
Jelentkezni a pénteki hittanórákon vagy Zsolt atyánál lehet. Jelentkezési lap innen letölthető! Töltsd ki hozd el hittanra!
Sok szeretettel hívunk és várunk! Gyere el, itt a helyed!
„Ti tanúi vagytok ezeknek” (LK 24,48)
Minden év január végén megrendezik az úgynevezett ökumenikus imahetet. Mit is jelent ez? Ilyenkor összegyűlnek a katolikusok, reformátusok, evangélikusok, ortodoxok – ahol vannak –, baptisták, és közösen imádságban, szeretetteljes együttlétben eltöltünk egymással egy hetet. Ez az hét szeretetkapcsolat, és az egység őszinte keresésének kiemelt ideje.
2010. január 18-23 között, minden nap este 6 órakor Gödöllő városban ökumenikus imaórák lesznek. Ennek a hétnek a programját látod most itt:
HÉTFŐ
Szentháromság-templom
Albert Gábor evangélikus lelkész
szeretetvendégség
KEDD
Máriabesnyői bazilika
Szabó Zoltán református lelkész
SZERDA
Baptista templom
Kelényi Tamás Hermann-József O. Praem
CSÜTÖRTÖK
Premontrei plébániatemplom
Kapitány Zsolt baptista lelkipásztor
PÉNTEK
Evangélikus templom
Turai János római katolikus plébános
SZOMBAT
Református templom
Sivadó János görög katolikus parókus
szeretetvendégség
Szeretettel várjuk testvéreinket minden istentiszteletre, a hétfői és a szombati szeretetvendégségre!
Pálos évszázadok a magyar történelem tükrében
Oberfrank Pál, Sudár Annamária, és a Misztrál együttes közös műsora
A pálos szerzők - többek közt Ányos Pál, Csanádi Adalbert, Csúzy Zsigmond, Gyöngyösi Gergely és Virág Benedek - szövegeiből, verseiből és egyéb dokumentumokból, valamint a magyar történelmet felelevenítő költeményekből, megzenésített versekből álló művelődéstörténeti, történelmi összeállítás felidézi a Rend történetének néhány fontos epizódját és alakját, a remetéket közösségbe összefogó Esztergomi Boldog Özsébtől kezdve az Erdélyi Fejedelemség létrejöttében érdemeket szerző fehér barát, Fráter György személyén keresztül a közelmúlt eseményeiig. A címként használt latin idézet a pálos szerzetesek esti befejező imádságából, a szenteltvíz hintés szertartásából való: Asperges me Domine hyssopo et mundabor..., s utal az imádság, a magány és a vezeklés pálos lelkiséget meghatározó hármasságára. Az összeállítás 2009-ben, a papság évében készült.
Műsor ideje és helye: 2010.01.12. 19:00, Budapest, Szent Imre Gimnázium - díszterem, 1114, Villányi út 27.
Belépő ára felnőtteknek: 1500.-, Diákoknak 1000.-
Jó szórakozást és művelődést!
Irodalomkedvelők figyelmébe ajánlom Eperjes Károly zenés irodalmi estjét, melyet templomunkban tart 2010. január 24-én délután 3 órakor. A verseket a 20. század Isten-kereső költőitől válogatta, úgy mint Ady, Babits, József Attila, Pilinszky. Közreműködik Négyessy Katalin gordonkán.
Jegyek elővételben a Szentháromságban, az irodában válthatók.
Kedves hittanos testvérek!
Örömmel értesítünk, hogy 2010. január 15-én pénteken este 18:00 órakor
városi ifjúsági találkozó (Máriabesnyő - Gödöllő - Premontrei) lesz a
Szentháromság templomban!
PROGRAM: 18:00 - ifjúsági szentmise
- játék
- agapé - szeretetvendégség
- közös beszélgetés
Az ifjúsági csoportok ezen az estén elmaradnak! Gyere el, építsük együtt
Isten Országát Gödöllőn! Zsolt atya!
Valami újra vágysz az új évben? Valamire, amit még nem élhettél át az Ifis társasággal?
Íme itt van, eljött végre az új, csili-vili IFI-Filmklub!!
A kezdet: 2010. január 9, szombat - 16.00
A helyszín: Plébánia -1 emelet.
No és a filmről:
Mi az amire vágysz ebben az életben? Mit élnél át, mit csinálnál? Tudod? És van róla egy listád?
A film két főhősének van. A két, egymástól teljesen különböző embert azonban a sors egymás mellé sodorja. Közös kórteremben kötnek ki, ahol bőven van idejük azt fontolgatni, mi jöhet még ezután. Égető vágy ébred bennük, hogy a hátralévő idejükben azt tegyék, amit mindig is szerettek volna.
Címe: A bakancslista
Ami persze még kell a filmhez, az a popcorn. Mivel van mikró, ezért nyugodtan be lehet állítani egy-két csomag pattogatni való kukoricával, vagy a nélkül is.
Mindenkit szeretettel várunk.
Zsolt atya és Jóvér Ákos
... 100 agyagcsengőre
Izgalmasnak ígérkező előadásra hívok mindenkit 2010. január 2-án szombaton, este 7 órától a Premontrei gimnázium aulájába. Sáry László művét Ángyán Péter, Bubnó Tamás, Bubnó Márk, Kocsis Csaba és Tóth Benedek adja elő. Jegyek elővételben vagy a helyszínen is vehetők 1000 Ft-os áron a Premiben.
Az a helyzet, hogy el kéne dönteni hol szilveszterezel! Mert mindjárt 2010. Hogy eme döntésedben megsegítselek előszedtem a legutóbbi szilveszteri buliról készült SS-t.
Copyright © 2024 TVShoeShine - shoeshine.hu. Minden jog fenntartva.
Az oldalt készítette: Webinformatics