A hagyományos év végi Taizéi találkozó ebben az évben Belgium fővárosában, Brüsszelben kerül megrendezésre 2008. december 29. és január 2. között.ű
A találkozóra 17 és 35 év közötti fiatalokat várnak a világ minden tájáról, hogy együtt imádkozzanak és megosszák egymással gondolataikat.
16 évesek csak 25 évüket betöltött felnőtt kísérővel érkezhetnek. A magyarországi fiatalok hozzájárulási költsége 35 év alatt 50€, 35 év felett 75€.
Magyarországról a Katolikus Ifjúsági Mozgalom (KIM) szervez buszokat Brüsszelbe. A november 5-ig jelentkezők kedvezményt kapnak (így az útiköltség 27 000 Ft), a végső jelentkezési határidő december 1. (32 000 Ft az útiköltség), azoknak, akik a KIM-es buszokkal utaznak ki, nem kell külön jelentkezni a
találkozóra. A 35 év felettieknek, ill. azoknak, akik az utazást egyénileg kívánják megoldani közvetlenül Taizébe kell jelentkezniük angol, francia vagy német nyelven (
A jelentkezés módja: mindenkinek a lakhelye szerinti területi összekötőnél kell jelentkezni. Az ő elérhetőségeiket a KIM honlapján (http://taize.kimiroda.hu/) az „Összekötők” menüpontban lehet megtalálni. A brüsszeli útra előtalálkozókon készülnek a fiatalok, amelyeken részt vesznek a területi összekötők
is, így lehetőség van a jelentkezési lapok leadására ill. az ismerkedésre is. Az előtalálkozókon való részvétel nem előfeltétele a Brüsszeli Találkozón való részvételnek. Az első előtalálkozó november 5-én 18:30-tól lesz Budapesten a Ferenciek terénél lévő Pincekápolnában.)
További információk a itt ill. a KIM honlapján olvashatók

Kedves Galgás Testvérek!
Sok szeretettel hívunk és várunk Titeket a Galgamenti Nagyboldogasszony Közösség Ifjúsági találkozójára, ami következő alkalommal 2008. december 6.-án lesz megtartva Pécelen, a Római Katolikus Plébánián. (Szent Imre körút 8.) A találkozó részletes programját lentebb olvashatjátok.
Vonatok érkeznek:
Hatvan felől: 08:54
Budapest felől: 09:06
Az érkezők elé kimegyünk a vasútállomásra.
Nagyon várunk:
A péceli kisebb testvérek
Program
9:00-9:45 Gyülekező, regisztráció
9:45.10:00 Köszöntés, rövid bemutatkozás
10:00-10:30 Csoportbeosztás, ismerkedő kiscsoport
10:30-11:00 Énekpróba
11:00-11:30 Szentségimádás
11:30-12:30 Játék
12:30-13:30 Ebéd
13:30-14:00 Előadás
14:00-15:15 Kiscsoportos beszélgetés
15:15-15:30 Megbeszélés
15:30-17:00 Táncház vagy népi játék
17:00-17:30 Énekpróba
17:30-18:30 Ünnepélyes szentmise
2008. október 21-én, kedden 19.00 órakor (a 18.00 órai szentmise után) a gödöllői Szentháromság Plébániatemplomban a Premontrei Gimnázium egyházzene szakos növendékei és a Gödöllői Premontrei Szkóla előadásában
D Á N I E L - J Á T É K
A babiloni fogságban élő ószövetségi próféta történetéből összeállított 12. századi frankföldi liturgikus játék magyar nyelven énekelve
Szereplők:
Dániel próféta:
Kelényi T. Hermann-József OPraem.
Baltazár király:
Nagy Bertalan
Dárius király:
Kocsis Csaba
Első főember:
Ángyán Péter
Második főember:
Orbán Domonkos
Királyné:
Orbán Ottilia
Habakuk próféta:
Varga Márton
Első angyal:
Csuha Katalin
Második angyal:
Németh Zsuzsanna
Matematikusok, oroszlánok:
Cser Ágoston, Lak Ferenc,
Dolányi Balázs, Lobmayer Márton, Csuja Levente és mások
Orgonán és ütőhangszereken közreműködik:
Balogh P. Piusz OPraem.
Az énekesek a szentmisén is énekelnek gregorián és többszólamú kompozíciókat, melyeket a Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon növendékeiként egyházzenei tanulmányaik során sajátítottak el.
Kérünk, hogy segítsd akciónkat azzal, hogy továbbküldöd ezt a felhívást. Illetve ha szeretnél segíteni a gyűjtésben egy kis standolással, írj a Szeretettel hívunk a szalvatoriánus szerzetesi közösség hivatástisztázó programjaira: ima, beszélgetések, kikapcsolódás, film.
1. Egy férfi foglalkozzon az érzelmeivel?
2. Énem: ismert - ismeretlen?
3. Akarom vagy nem akarom: ez a kérdés!
További info: www.vaciegyhazmegye.hu és www.salvator.hu
Régió | Dátum | Helyszín | Előkészítő megbeszélés |
| Dél-Dunamente | október 24., péntek | Inárcs, Rk. Plébánia |
|
| Ipolymente | október 25., szombat | Nógrádsipek, Rk. Plébánia | Nógrádmegyer, Rk. Pl. szept.6. |
| Észak-Dunamente | november 22., szombat | Alsógöd, Rk. Plébánia | Alsógöd, Rk. Pl. okt. 30. 18:00 |
| Tápiómente | november 29., szombat | Tápióság, Rk. Plébánia | T.ság Rk. Pl. okt. 29. 18:30 |
| Tiszamente | december 6., szombat | Törtel, Rk. Plébánia | Szolnok, Belvárosi Pl. nov. 21., 18:00 |
| Galgamente | december 6., szombat | Pécel, Rk. Plébánia |
|
A nyári szünet után ismét egy jó alkalom az együttlétre, szórakozásra, mivel a Szentháromság Templom szüreti bulija október 18 -án este lesz, a KÖZÖSSÉGI HÁZBAN! 
Gyere el, hozz magaddal egy kis sütit meg üdítőt, esetleg a szüretelt szőlő szilárd és/vagy folyékony gyümölcsét!
A hangulatról, természetesen mi mindannyian, illetve Dj. PÖCZ gondoskodunk...
Kedves Fiatalok!
Örömmel értesítünk benneteket, hogy idén ismét megrendezésre kerül a hagyományos kispályás labdarúgó torna, melyre szeretettel hívunk és várunk titeket csapataitokkal együtt! Idén a helyszín a kókai iskolai sportcsarnok. Időpont 2008. október 25.
A torna pontos menetéről, amely a résztvevő csapatok számától függ, később tudunk tájékoztatást adni. Részvételi szándékotokat kérjük, a szervezés érdekében mielőbb jelezzétek! A várható nevezési díj csapatonként kb. 6000ft-7500ft (ez is a csapatok számától függ!). A torna ideje alatt a helyszínen büfé üzemel.
Kérdéseitekkel Lengyel Tiborhoz fordulhattok.
Október 11-én, szombaton Országos Katolikus Karizmatikus Találkozó lesz
Budapesten a Szent Angéla Gimnáziumban (1024 Budapest, Ady Endre út 3.).
Bővebb információ:
Dátum | Helyszín | Előkészítő megbeszélés |
szeptember 13. szombat | Galgahévíz Rk. Plébánia | szeptember 1., ugyanott |
| szombat | Tápiósáp, Szent István Általános Iskola | szeptember 4., ugyanott |
| szombat | Romhány, Rk. Plébánia | szeptember 14., ugyanott |
| október 4. szombat | Nagymarosi Ifjúsági Találkozó | |
| szombat | Csépa, Rk. Plébánia | Szolnok, Belvárosi Plébánia, szept. 19. |
| október 24. péntek | Inárcs, Rk. Plébánia | |
| szombat | Nógrádsipek, Rk. Plébánia | szeptemer 6., Nógrádmegyer |
Kedves Testvérek!
Szeretettel hívjuk a fiatalokat !
Fiatalok imaestje a tisztaságért
Imaestre hívjuk az Egyetemi templomba 2008. szept. 26-a péntekre azokat
a fiatalokat, akik fontosnak tartják a tisztaságot, szeretnének
kitartani a tisztaság eszménye mellett a párkapcsolatban és a
házasságban is.
Az imaest a 6 órai szentmise után 7 órakor kezdődik, melyen Bíró László
püspök atya is fog hozzánk szólni, hallhatunk katekézist,vezetett
meditációt, imádkozhatunk saját életünkről az Úr előtt. Zenei kísérőnk
az imperfectum együttes lesz.
Az összejövetel kb. 10 órakor egy kis teázással fejeződik be.
Akinek péntek éjszaka szállásra lenne szüksége, jelezze az
A szervezők, akik szeretettel hívnak: Bíró püspök atya, Roska Péter
atya, Fogassy Judit nővér
További infó: Farkas Laci atya
Copyright © 2024 TVShoeShine - shoeshine.hu. Minden jog fenntartva.
Az oldalt készítette: Webinformatics